TRIO JPG – koncert i jam session
3 listopada 2023
20:00
Bielsko-Biała
Bilety w cenie: 25 zł / Jam session 10zł

Muzyka tria JPG to spontaniczne i nieustrukturyzowane wyrażanie się artystów. Grupa instrumentalistów eksploruje dźwięki, improwizując bez wcześniejszych ustalonych planów, tworząc unikalne i chwilowe kompozycje oparte na interakcji i reakcjach między graczami. To artystyczne podejście umożliwia tworzenie dźwięków, które są niepowtarzalne przy każdym występie, przynosząc świeże i pełne emocji doświadczenie zarówno dla muzyków, jak i słuchaczy.

Jan Maciejowski – pianista jazzowy. Obecnie student na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Wojciecha Niedzieli. Pochodzi z Bielska Białej. Fascynują go brzmienia muzyki dwudziestowiecznej, szczególnie ekspresjonizm. Mimo tego jazz nadal pozostaje w ramach jego zainteresowań, czy to „Birth Of The Cool” Miles’a Davis’a czy „Free Colective Improvisation” Ornette’a Coleman’a.

Paweł Zwierzyński – Pióro – kontrabasista, gitarzysta basowy. Współtworzy zespół Miłosz Oleniecki Trio z którym wydał w 2021 r. debiutancką płytę „Songs for A.“. Czynnie bierze udział w wielu zróżnicowanych stylistycznie projektach muzycznych. Współpracował z wieloma artystami sceny polskiej oraz zagranicznej, m.in.: Pawłem Kaczmarczykiem, Martą Klouckovą (Czechy) oraz Helin – Marii Arder (Estonia). Koncertował w wielu krajach, w tym w Polsce, Chinach, Włoszech, na Łotwie oraz Słowacji. Swobodnie odnajduje się w wielu stylach muzycznych, jednak jego prawdziwą miłością jest bop. Pasjonat muzyki klasycznej, elektronicznej oraz metalowej, co pozwala mu odnajdywać inspiracje w całym spektrum muzyki. Zapalony fan Formuły 1 oraz bezalkoholowych piw kraftowych, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Gabriel Antoniak – perkusista oraz pianista jazzowy. Wielokrotny uczestnik Warsztatów Jazzowych w Chodzieży oraz Puławach. Brał udział w wielu projektach folkowych, jazzowych, RnB oraz rockowych. Student Akademii Muzycznej w Katowicach.

Po koncercie wraz z Trio JPG zapraszamy na jam session. Muzycy biorący udział w jamie mają darmowy wstęp. Wstęp na sam jam session: 10 zł