The ThreeX & Riffertone „Świątecznie”
21 grudnia 2018
20:00
Bielsko-Biała
Bilety: I pula - 30 zł, II pula - 40 zł / sprzedaż biletów: www.metrumjazz.pl oraz w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 33 822 10 65

Polskie kolędy,  pastorałki i utwory wprawiające w świąteczny nastrój, zaaranżowane w oparciu o bogactwo muzycznych stylów w wykonaniu przyjaciół wspólnie muzykujących od najmłodszych lat, zespołów: The ThreeX oraz Riffertone.

The ThreeX – zdobywcy złotego medalu na prestiżowym Osaka International Chamber Music Competition & Festa w Japonii. Na swoim koncie mają wydane 2 płyty CD: „Das kleine Wien Trio I” i „The ThreeX – Unchained” oraz DVD „Mindbowing”. W przeciągu 16  lat istnienia trio występowało ponad 220 razy odwiedzając 15 krajów w Europie, Azji           i Ameryce Południowej. W 2017 roku zespół otrzymał „Ikara” – nagrodę Prezydenta Miasta Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki.

Riffertone  to  laureaci   I   miejsca   Międzynarodowego   Festiwalu   „Carpathia   2012”  w Rzeszowie. We wrześniu 2014 roku nakładem wydawnictwa AGORA ukazał się debiutancki album zespołu „Someday, somewhere” zawierający 13 autorskich kompozycji. Od stycznia 2015 roku Riffertone występuje na jednej scenie z takimi gwiazdami jak Anna Dąbrowska,  Natalia Kukulska,  Piotr  Cugowski  i  Kuba   Badach,  biorąc  udział  w aranżowanym przez Jacka Piskorza koncercie „Tribute to Michael Jackson  Symfonicznie”.

 

Skład:

Jarosław Krużołek – śpiew
Albert Kokoszewski – gitara
Krzysztof Kokoszewski – skrzypce
Jacek Stolarczyk – skrzypce
Jacek Obstarczyk – fortepian
Wojciech Famielec – gitara basowa
Patryk Zakrzewski – perkusjonalia