THE THREEX & RIFFERTONE „Świątecznie”
20 grudnia 2019
20:00
Bielsko-Biała
Bilety w cenie: 40 zł I pula, 50 zł II pula, sprzedaż biletów: www.metrumjazz.pl, oraz w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 33 822 10 65

Już po raz trzeci w MJC koncert świąteczny w wykonaniu przyjaciół wspólnie muzykujących od najmłodszych lat, zespołów: The ThreeX oraz Riffertone. Usłyszymy polskie kolędy, pastorałki i utwory wprawiające w świąteczny nastrój, zaaranżowane w oparciu o bogactwo muzycznych stylów.

The ThreeX – zdobywcy złotego medalu na prestiżowym Osaka International Chamber Music Competition & Festa w Japonii. Na swoim koncie mają wydane 2 płyty CD: „Das kleine Wien Trio I” i „The ThreeX – Unchained” oraz DVD „Mindbowing”. W przeciągu 16 lat istnienia trio występowało ponad 220 razy odwiedzając 15 krajów w Europie, Azji i Ameryce Południowej. W 2017 roku zespół otrzymał „Ikara” – nagrodę Prezydenta Miasta Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki.
Riffertone to laureaci I miejsca Międzynarodowego Festiwalu „Carpathia 2012” w Rzeszowie. We wrześniu 2014 roku nakładem wydawnictwa AGORA ukazał się debiutancki album zespołu „Someday, somewhere” zawierający 13 autorskich kompozycji. Od stycznia 2015 roku Riffertone występuje na jednej scenie z takimi gwiazdami jak Anna Dąbrowska, Natalia Kukulska, Piotr Cugowski i Kuba Badach, biorąc udział w aranżowanym przez Jacka Piskorza koncercie „Tribute to Michael Jackson Symfonicznie”.

Skład:
Jarosław Krużołek – śpiew
Albert Kokoszewski – gitara
Krzysztof Kokoszewski – skrzypce
Jacek Stolarczyk – skrzypce
Jacek Obstarczyk – fortepian
Wojciech Famielec – gitara basowa
Patryk Zakrzewski – perkusjonalia