TERCET KAMILI DRABEK (jam przed koncertem od godz. 21:00)
16 marca 2024
22:45
Bielsko-Biała
BILETY NA WSZYSTKIE KONCERTY DOSTĘPNE SĄ ONLINE NA BILETY24.PL ORAZ W BIURZE FESTIWALOWYM (Bielsko-Biała, ul. Gazownicza 9) W GODZ. 10.00-18.00.
INFORMACJA TEL.: +48 662 462 722

LINK DO BILETÓW

Skład zespołu:
Marcin Konieczkowicz – saksofon
Kamila Drabek – kontrabas
Kacper Kaźmierski – perkusja

Tercet to Marcin, Kamila i Kacper. Grupa przyjaciół poznała się na studiach w Krakowie i razem tworzy jeden z ciekawszych i najbardziej docenianych młodych zespołów jazzowych w Polsce. Ich muzyka opiera się o piosenki kontrabasistki- Kamili. Jest pełna śpiewnych, folkowych melodii wykonanych z rockową energią i młodzieńczym wdziękiem. To jazz zagrany „po polsku” – z dużą dozą słowiańskiego liryzmu ale i z nie mniejszym poczuciem humoru. Szczerość i pełen profesjonalizm zapewnił im uznanie krytyków i sympatię publiczności.

Na drugiej płycie zespołu można spodziewać się pełnych wdzięku melodii, folkowych skojarzeń, młodzieńczo wykonanego oldschoolowego jazzu z domieszką poczucia humoru. Tercet kontynuuje swoje upodobania do polish jazzu dlatego na koncercie nie zabraknie charakterystycznych, oryginalnych wykonań mistrzów: Janusza Muniaka i Jerzego Dudusia Matuszkiewicza.
Nowy materiał ukaże się w 2024 roku, 5 lat po wygranej w konkursie na Jazzowy Debiut Fonograficzny. Pierwszy album pt. „Muzyka Naiwna”, wydany nakładem wydawnictwa Soliton, miał premierę w lipcu 2019 podczas festiwalu Warsaw Summer Jazz Days. W 2020 płyta uzyskała nominację do nagrody muzycznej Fryderyk w kategorii Debiut Roku Jazz. Tercet koncertował podczas wielu festiwali w Polsce i zagranicą, m.in: V4 Jazz Fest (Praga, Samorin, Budapeszt, Kraków), Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors, Polska Jazz Festiwal (Opus Jazz Club, Budapeszt), czy Summer Jazz Festiwal.

„Wspólnym mianownikiem „Muzyki Naiwnej” ze sztuką naiwną może być szczera prezentacja tego, co bliskie liderce, ale z wykorzystaniem bardzo zaawansowanych umiejętności. To dzięki nim zespół z powodzeniem nawiązuje do tylu stylistyk, wywołując różnorakie skojarzenia. ”
Maciej Krawiec, Dwutygodnik

„(…)Drabek, Konieczkowicz i Kaźmierski na pewno są pilnymi studentami, na pewno mają głowy pełne akademickiej wiedzy, a ręce zmęczone harówką w sali ćwiczeniowej. Mają też mnóstwo młodzieńczego wdzięku i grają z radością, której niejeden wyjadacz w branży będzie im zazdrościł.”
Adam Domagała, Jazz Forum

Jam Session przed koncertem startuje od godz. 21:00

Do klubu mają wstęp dzieci od 7 roku życia wyłącznie pod opieką dorosłych. Jeżeli dziecko przeszkadza w czasie koncertu, na prośbę obsługi, musi opuścić klub bez możliwości zwrotu kosztów poniesionych na zakup biletu.