OLD BREAKOUT – Tribute to Nalepa
26 kwietnia 2024
20:00
Bielsko-Biała
Bilety w cenie: 90 zł do dnia 25.04 - do nabycia www.kupbilecik.pl - on-line: https://kbq.pl/121813 ;kolekcjonerskie 90 zł do dnia 25.04 w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 338221065 ; 100 zł w dniu koncertu na wejściu – tylko gotówka

„OLD BREAKOUT – Tribute to Nalepa” – muzycy legendarnego Breakoutu, w ramach trasy koncertowej „OLD BREAKOUT – 80a”, uświetniającej 80-tą rocznicę urodzin Tadeusza NALEPY oraz 80-te urodziny Tadeusza TRZCIŃSKIEGO.

OLD BREAKOUT to reaktywacja legendy – muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu BREAKOUT – założonej przez Tadeusza Nalepę legendy polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych.
W 1970 roku Tadeusz Trzciński, na prośbę Tadeusza Nalepy, kompletuje skład do (jak się okazało) jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego bluesa. Powstaje przełomowy album „Blues Breakout”, nagrany w składzie: Tadeusz Nalepa – śpiew, gitara, Tadeusz Trzciński -harmonijka ustna, Dariusz Kozakiewicz – gitara, Jerzy Goleniewski – gitara basowa, Józef Hajdasz – perkusja, z tekstami Bogdana Loebla. Następnie Trzciński nagrywa z Nalepą i Kubasińską jeszcze trzy kolejne wyśmienite płyty: „Mira”, „Karate” i „Ogień” aby w kolejnych latach spełniać się w realizacji dźwięku najważniejszych festiwali (m.in. Sopot, Jazz Jamboree czy Jarocin) i międzynarodowych tras koncertowych największych polskich gwiazd, a także nagłaśnia koncert Raya Charlesa.
W roku 1978 do zespołu Breakout dołącza gitarzysta basowy – Maciej Bogusław Kubicki. Gra w zespole do jego zamknięcia w grudniu 1981 roku. Uczestniczy w kilku zagranicznych turnee, w tym w kilkumiesięcznych trasach koncertowych po Związku Radzieckim. Nagrywa też w ramach Breakoutu utwór „To mój blues” ale płyta z tą kompozycją ukazuje się dopiero w 1988 roku, sygnowana już nazwiskiem Tadeusza Nalepy. W kolejnych latach Kubicki współpracuje także m.in. z Izą Trojanowską, Ireną Jarocką, Feliksem Andrzejczakiem, Jankiem Borysewiczem czy Markiem Surzynem, aby od 2018 roku ponownie cieszyć swoją basówką publiczność Breakoutu w zespole Old Breakout.
W 2013 roku, przy okazji Festiwalu „Lep na Bluesa” z Józefowie, dawni Breakouci z różnych okresów twórczości Nalepy, m.in.: T.Trzciński, K.Dłutowski, W.Chróst i J.Hajdasz, Z.Wypych, za namową muzyka, który nigdy nie grał z Nalepą, K.Pabiasza, postanawiają zlepić projekt upamiętniający muzykę Breakoutu i nagrywają album „Za głosem bluesa idź”. W 2017r Panowie Breakouci dziękują Pabiaszowi za współpracę, zastępuje go M.Kołdra i wówczas klaruje się najlepszy, grający do tej pory skład Old Breakout.
W 2018 roku nagrywają płytę „Tribute to Nalepa & Kubasińska”. W ramach tego projektu współpracują ze sobą członkowie Breakoutu z lat ’70 i ’80: Tadeusz Trzciński, Winicjusz Chróst, Krzysztof Dłutowski, Wojciech Morawski, a także Dariusz Kozakiewicz, Maciej Bogusław Kubicki, Marcin Kołdra, Sławomir Burakowski, Monika Urlik i kilku innych doskonałych bluesmanów.
W 2022 roku, na fali wypełnionych po brzegi sal koncertowych, Old Breakout nagrał jubileuszowy album z przebojami Breakoutu i Nalepy, zatutuowany „80a”, uświetniający 80-tą rocznicę urodzin Nalepy i 80-te urodziny Trzcińskiego. I tak jak w 1988 roku Nalepa nagrał z zespołem Dżem studyjny album „Numero Uno”, tak i teraz do współpracy z Old Breakout zaproszenie przyjął mistrz gitary Jerzy Styczyński (Dżem).
W lutym 2024 zespół wydał dwupłytowy album „LIVE”, opatrzony 16-stronicową książeczką, z koncertu zarejestrowanego w Ursynowskim Centrum Kultury Alternatywy dnia 3.11.23r. Gościnnie zaśpiewała utwór Miry Kubasińskiej „Do kogo idziesz” Miruna Chypś a koncert prowadził redaktor Mariusz Szalbierz z kwartalnika Twój Blues. Wydawnictwo zbiera entuzjastyczne recenzje.
Wszystkie 3 płyty muzycy podpisują po każdym koncercie na stoisku zespołu. Fanom pragnącym dokonać zakupów rekomendujemy zabranie ze sobą gotówki. Warto! 🙂

OLD BREAKOUT intensywnie koncertuje prezentując trudny do doścignięcia poziom artystyczny, który Publiczność wychodząca z koncertów określa jako „niesamowite uczty muzyczne”. W ramach trasy „80a” zagrali już około 100 koncertów, a każdy z nich kończy się owacjami na stojąco. Z wyjątkową dbałością o każdy dźwięk, wirtuozersko wykonują największe przeboje Breakoutu i Tadeusza Nalepy z lat ’70 i ’80.

W składzie:
Tadeusz TRZCIŃSKI (Breakout) – harmonijka ustna
Maciej Bogusław KUBICKI (Breakout) – gitara basowa
Marcin KOŁDRA – wokal, gitara
Sławek BURAKOWSKI – gitara
Łukasz BILIŃSKI – perkusja

Do klubu mają wstęp dzieci od 7 roku życia wyłącznie pod opieką dorosłych. Jeżeli dziecko przeszkadza w czasie koncertu, na prośbę obsługi, musi opuścić klub bez możliwości zwrotu kosztów poniesionych na zakup biletu.