MONIKA BORZYM „WINTER LOVE SONGS”
17 lutego 2023
20:00
Bielsko-Biała
Bilety w cenie: 70 zł przedsprzedaż - do nabycia w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 338221065 oraz poprzez mail: rezerwacje@metrumjazz.pl ; 90 zł w dniu koncertu

Zapraszamy na sensualny, walentynkowy koncert Moniki Borzym, która swoim ciepłym głosem i poczuciem humoru ogrzeje wszystkich przemarzniętych. Monika deklaruje również, iż użyje wszystkich swoich mocy i wiedzy (a trzeba Państwu wiedzieć, że Monika jest wykształconym psychoseksuologiem), żeby wyszli Państwo z tego koncertu wpatrzeni w siebie jak zakochani nastolatkowie i udali prosto do swoich sypialni.
Podczas koncertu „Winter Love Songs” usłyszymy m.in . niezapomniane utwory polskich autorów takie jak „Kolęda o miłowaniu moim (Wojciech Młynarski), „Na całej połaci śnieg” (Przybora/Wasowki) oraz evergreen „The Christmas song”, czy „What are you doing New Year’s Eve” oraz wiele piosenek o miłości.
Artystce na scenie towarzyszyć będzie Krzysztof Dys.

MONIKA BORZYM
Jedna z najzdolniejszych artystek jazzowych młodego pokolenia (1990 rocznik). Monika urodziła się w Warszawie, tu skończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Naukę kontynuowała w USA na kierunkach jazz, interpretacja, aranżacja. Ma na swoim koncie pięć solowych albumów Pierwsze dwie płyty Girl Talk i My Place (dziś maja status “platynowych”) nagrała w USA przy współpracy z tuzami światowego jazzu (m.in. Johnem Scofieldem, Mitchellem Longiem, Aaronem Parksem i Randy Breckerem). W 2016 roku ukazał się w Polsce kolejny album Moniki, z autorskimi interpretacjami piosenek Joni Mitchell, Back To The Garden (“złota płyta”). Rok później przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego Monika, wraz z Mariuszem Obijalskim, stworzyli płytę Jestem Przestrzeń z poezją Anny Świrszczyńskiej – płyta została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy. Gościnnie pojawili się na niej m.in. Wojciech Waglewski, John Scofield, Robert Kubiszyn i Michał Bryndal. W 2018 roku ukazała się płyta z utworami Thoma Yorka i Johna Greenwooda – RADIOHEDONISTYCZNIE – utwory brytyjskiej grupy zostały zaaranżowane przez Nikolę Kołodziejczyka – zdolnego kompozytora i dyrygenta na arcyciekawy skład: 3 waltornie, klarnet basowy, violę da gamba i jazzowe trio. W 2020 roku wspólnie z Krzysztofem Dysem nagrała płytę zawierjącą polskie przedwojenne standardy jazzowe pt. „Monika Borzym śpiewa stare piosenki, przy fortepianie Krzysztof Dys” –

KRZYSZTOF DYS
Rocznik 1982, polski pianista, improwizator.
Wykształcenie klasyczne zdobył w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, w klasie fortepianu. Obecnie jako doktor sztuk muzycznych wykłada na tej uczelni, pracując jako adiunkt w klasie fortepianu jazzowego.
Zdobywa prestiżowe nagrody zarówno na polu muzyki klasycznej m.in. III nagroda, International Piano Competition of the Russian Conservatory Alexander Scriabin, Paris, France – jak i muzyki jazzowej; II nagroda, Warsaw Jazz Pianist Contest, Warsaw, Poland: Grand Prix, “Jazz nad Odrą” Festival, kwartet Soundcheck, Wrocław. Jest członkiem wielu znakomitych Gartystycznych składów reprezentujących polska muzykę jazzową na lokalnym rynku oraz na całym świecie: m.in, Adam Bałdych Quartet, trio LAM, quartet SOUNDCHECK.