KRZYSZTOF DZIEDZIC „Vagabondee”
23 września 2022
20:00
Bielsko-Biała
Bilety w cenie: 40 zł przedsprzedaż - do nabycia w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 33 822 10 65 , 50 zł w dniu koncertu

„Vagabondee” to najnowszy projekt perkusisty Krzysztofa Dziedzica, do którego zaprosił pianistę Piotra Matusika oraz saksofonistę Olafa Węgra.
Bębny w połączeniu z paletą analogowych brzmień instrumentów klawiszowych, saksofony z efektami oraz bassu, który generowany jest z analogowych arpegiatorów. pozwala na uzyskanie bardzo oryginalnego brzmienia zespołu. Mieszanka stylów, niekonwencjonalne zestawienie instrumentalne i zderzenie osobowości znajduje odzwierciedlenie w muzyce tego zespołu.
Premiera albumu planowana jest na koniec roku.

KRZYSZTOF DZIEDZIC – czołowy polski perkusista. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach. Laureat wielu indywidualnych nagród na festiwalach Jazz Juniors (1993-1997). Współpracował i nagrywał z wieloma znanymi polskimi i zagranicznymi muzykami: Tomasz Szukalski, Janusz Muniak, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik, Henryk Miśkiewicz, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak, Michel Donato, David Murray, Steve Logan. Koncertował na wszystkich znaczących festiwalach naszego kraju, m.in. Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz oraz na terenie całej Europy. Od 2008 współpracował z zespołami Nigela Kennedy’ego, z którym przez kilka lat koncertował po całym świecie z takim artystami jak John Lord czy Richardo Galliano. W 2017 wydał swój debiutancki solowy album „Tempo”, który został nominowany do nagrody Fryderyk 2018 w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku”.

PIOTR MATUSIK – pianista, keyboardzista, kompozytor, urodzony w 1991 roku w Bielsku-Białej. Absolwent wydziału jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu prof. dr hab. Wojciecha Niedzieli, z którym od października 2015 roku koncertuje w duecie fortepianowym. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Młoda Polska 2019.
Lider akustyczno-elektronicznego Piotr Matusik TRIO. Formacja ma na koncie album „Independence” z autorską muzyką Piotra Matusika, wydany w kwietniu 2020 roku przez wytwórnię Soliton. Poza jazzem zajmuje się również muzyką alternatywną, elektroniczną. Laureat I nagrody w międzynarodowym konkursie kompozytorskim Bjazz 2016 w Leuven (Belgia). Nagrodzona kompozycja „Eternal July” znalazła się między innymi na płycie „Polished” – Bartosz Dworak Quartet, album ten zawiera kilka utworów autorskich artysty. Jednym z ważniejszych utworów w dorobku kompozytora jest „Nemesis” – kilkuczęściowa duża forma instrumentalna przeznaczona na improwizujące skrzypce i fortepian z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej. Premiera miała miejsce w grudniu 2016 w sali koncertowej Bielskiej Szkoły Muzycznej a sam projekt finansowany był przez Instytut Muzyki i Tańca. Kolejnym dziełem w dorobku Piotra Matusika, powstałym dzięki zamówieniom kompozytorskim jest „Koncert na saksofon altowy improwizujący, z towarzyszeniem fortepianu” (2020).

OLAF WĘGIER – polski saksofonista urodzony w 1987 roku w Bielsku-Białej. Absolwent prestiżowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Od wielu lat Olaf występuje z cenionymi artystami zarówno z Polski jak i zagranicy – Peter Francis, Geral T Smith, Brian Fentress, Holy Noiz, Kuba Badach, Mieczysław Szcześniak, Dam Funk i wielu innych. Obecnie współtworzy wielokrotnie nagradzany polski sekstet jazzowy EABS wyrosły w środowisku hip-hopowym oraz formację Błoto.