JOEL HOLMES
20 maja 2022
20:00
Bielsko-Biała
Bilety w cenie:90 zł do nabycia w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 33 822 10 65; 100 zł w dniu koncertu; bilety VIP 110 zł (miejsce przy stoliku blisko sceny- zakup możliwy tylko poprzez mail: rezerwacje@metrumjazz.pl)

Joel Holmes jest czterokrotnie nominowanym do nagrody Grammy, znanym na całym świecie pianistą, producentem i kompozytorem, występującym w różnych formacjach od Nowego Jorku po Japonię, przekonując słuchaczy swoim wyjątkowym dotykiem i wyczuciem groove. Różnorodne wykształcenie i zaplecze sceniczne Joela, sprawiają, że jego muzyka łączy wiele stylów i nurtów muzycznych, od współczesnego jazzu, poprzez gospel, muzykę świata, Nu-Jazz, Neo-Soul, Hip Hop i muzykę elektroniczną R&B.

Joel Holmes w ciągu ostatnich kilku lat koncertował po świecie ze zwycięzcą Grammy, trębaczem jazzowym Royem Hargrove’em, z wokalistką Nnenną Freelon oraz w kwartecie wielkiego saksofonisty Javona Jacksona. Współpracował z takimi artystami jak Curtis Fuller, Terence Blanchard, Gary Thomas, Jimmy Cobb, Roberta Gambarini, Azar Lawrence, Tim Warfield, Greg Osby, Tim Green, Butch Warren, Reggie Workman, Cecil McBee i wieloma innymi.

Podczas koncertu z okazji 6 urodzin Metrum Joelowi towarzyszyć będą: Adam „Szabas” Kowalewski na basie oraz Krzysztof Dziedzic na perkusji.