GRAŻYNA AUGUŚCIK „2 The Light”
10 maja 2024
20:00
Bielsko-Biała
Bilety w cenie: 120 zł przedsprzedaż, 140 zł w dniu koncertu - do nabycia w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 338221065 / online: koncerty@metrumjazz.pl / bilety VIP 160 zł (miejsce przy stoliku blisko sceny - tylko poprzez mail: rezerwacje@metrumjazz.pl)

„2 The Light” to płyta, która powstała w pandemii. „Oto mój nowy, pierwszy w całości autorski album, z piosenkami, które ukrywałam przed światem przez długi czas.
Nagraliśmy je w 2020 roku, podczas pandemii, komunikując się ze sobą wirtualnie. Ale emocje pozostały. Muzyka niesie nadzieję, spokój, miłość. Jest dążeniem do światła, dzięki któremu możemy pokonać największe mroczne chwile w naszej codzienności” – tak o płycie mówi Grażyn Auguścik.

Grażyna Auguścik – wokalistka o międzynarodowej sławie. Polka, która od blisko ćwierćwiecza mieszka w Stanach. Dyplom ukończenia studiów odebrała z rąk Phila Collinsa i Ala Jarreau. Przez kilka lat z rzędu (2002-2006) uznana za najlepszą wokalistkę jazzową przez magazyn „Jazz Forum”. Piosenkarka, kompozytorka, aranżerka i producentka. Przez wielu amerykańskich krytyków uważana jest za jedną z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej. Stworzyła własny, rozpoznawalny styl interpretacji wokalnej. Grażynie Auguścik będą towarzyszyć znakomici muzycy, z którymi Artystka współpracuje od lat. Fuzja ich różnych światów i doświadczeń – słowiańskości i jazzu zza oceanu – tworzy niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju klimat. Wspólny, wypracowany przez lata język muzyczny jest niezwykle oryginalny a każdy utwór zaskakuje wielką świeżością i inwencją twórczą.


Grażyna Auguścik – vocal
Rob Clearfield (USA) – piano
Szymon Mika – guitar
Andrzej Święs – bass
Sebastian Frankiewicz – drums

Do klubu mają wstęp dzieci od 7 roku życia wyłącznie pod opieką dorosłych. Jeżeli dziecko przeszkadza w czasie koncertu, na prośbę obsługi, musi opuścić klub bez możliwości zwrotu kosztów poniesionych na zakup biletu.