GOORAL „Wolno 2”
16 grudnia 2022
20:00
Bielsko-Biała
Bilety w cenie 50 zł; do nabycia w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 33 822 10 65 przez całą dobę; dla osób spoza Bielska poprzez mail: rezerwacje@metrumjazz.pl

Gooral zaprasza na bielski koncert premierowy najnowszej płyty „Wolno 2”

Premiera płyty “Wolno 2” została zaplanowana na 22 listopada 2022 r. Krążek zostanie wydany przez wytwórnię Resueño, której założycielem jest Mose.

Gooral od 15 lat z powodzeniem łączy muzykę klubową i elektroniczną z muzyka góralską. Producent zagrał ponad 1000 koncertów w 20 krajach, na wielu dużych europejskich festiwalach, takich jak Pol’and’rock, Opener, Orange Warsaw, Sziget, Exit, Colours of Ostarva czy Audioriver. Gooral wydał 6 albumów studyjnych i jedną płytę DVD z ZPIT Mazowsze, która okazała się bestsellerem Empiku. W marcu 2020 ukazał się album Goorala Ethno Elektro 2 w formie fizycznej. Ten dwupłytowy album zawiera m.in. płytę „Wolno”, która sygnalizuje nową przestrzeń muzyczną artysty – organiczne, bliskie natury downtempo. Utwory z płyty „Wolno” zostały docenione i wydane przez uznane wytwórnie, takie jak Bar 25 (Berlin) czy Pipe And Pichet (Los Angeles)

Podczas trasy Wolno 2 Tour Gooral zaprezentuje solo live act na syntezatorze, piszczałce, okarynach, efektach oraz komputerze. Podczas koncertów będzie można usłyszeć również kilka utworów znanych z płyty „Naturalna Generacja” ale w innych, wcześniejszych aranżacjach.