BR BAND
9 lutego 2024
20:00
Bielsko-Biała
Bilety w cenie: 35 zł przedsprzedaż - do nabycia w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 338221065 ; 45 zł w dniu koncertu

BR BAND (Bogdan Rumiak Band) jest naturalną kontynuacją obecnego przez wiele lat i doskonale znanego w środowisku bluesowym zespołu Mr. Blues. Centralną postacią składu jest Bogdan Rumiak – wywodzący się z Żor gitarzysta, wokalista, autor tekstów i muzyki, pasjonat bluesa, promotor i organizator wielu koncertów oraz festiwali, np. Rybnik Blues Festiwal oraz aktualnie Żorski Amok Bluesowy.
Twórczość zespołu to przede wszystkim autorskie kompozycje oraz teksty oparte na nowoczesnym połączeniu bluesa, funky oraz rock’n’rolla. Podczas koncertów znajdziemy również czysto bluesowe utwory własne, jak również innych wykonawców w nowych, często zaskakujących aranżacjach. Koncerty grupy charakteryzują się
żywiołowością, brawurowymi solówkami każdego instrumentalisty, doskonałą energią oraz interakcją z publicznością. Dodatkowym atutem zespołu jest posiadanie w składzie organów Hammonda, które z bluesem kojarzą się nieodzownie, jednak rzadko goszczą na polskich scenach w pełnym wymiarze.
BR Band zagrał w swojej historii wiele koncertów na najważniejszych polskich festiwalach bluesowych, m.in. Rawa Blues Festival (dwukrotnie Mała Scena), Suwałki Blues Festival, Blues Express, Podlaski Maraton Bluesowy, Żorski a-Mok Bluesowy, oraz w najważniejszych klubach bluesowych. Zespół ma koncie również występy za granicą (Czechy, Słowacja) i zaliczany jest do najczęściej koncertujących składów bluesowych w Polsce, a Dziennik Zachodni określił ich jako „jeden z najciekawszych śląskich zespołów bluesowych”.

W skład grupy wchodzą:

Bogdan Rumiak – lider, gitary, wokal
Jerzy Szyja – gitara basowa
Dariusz Drążkiewicz – organy Hammonda
Adam Barański – perkusja

Do klubu mają wstęp dzieci od 7 roku życia wyłącznie pod opieką dorosłych.  Jeżeli dziecko przeszkadza w czasie koncertu, na prośbę obsługi, musi opuścić klub bez możliwości zwrotu kosztów poniesionych na zakup biletu.