45 LAT MINĘŁO JAZZ CLUB PIĄTAWKA: WAGLEWSKI – ŁĘCZYCKI / KONCERT PRZENIESIONY
11 listopada 2022
20:00
Bielsko-Biała
Bilety w cenie: 65 zł przedsprzedaż - do nabycia w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 338221065 oraz u Organizatora tel. 739 197 837 ; 75 zł w dniu koncertu

Z przykrością informujemy, że koncert WAGLEWSKI-ŁĘCZYCKI, który odbyć się miał w ramach obchodów 45-lecia powstania Jazz Clubu Piątawki w dniu 11 listopada z przyczyn od nas niezależnych zostaje przeniesiony na inny termin. O nowym terminie poinformujemy niezwłocznie po ustaleniu nowej daty koncertu.
Osoby, które kupiły bilety prosimy o udanie się wraz z zakupionymi biletami do recepcji Hotelu Grępielnia celem zwrotu pieniędzy do końca tego tygodnia czyli do 12.11.2022.

W 4-tej części cyklu 45 lat minęło Jazz Club Piątawka zapraszamy na koncert Wojciecha Waglewskiego i Bartka Łęczyckiego.
Wojciech Waglewski pojawiał się niejednokrotnie w historii swoich koncertów w Piątawce. Artysta wystąpil z grupami: Osjan /sześciokrotnie!/, Voo Voo, w duecie z Marcinem Pospieszalskim a także w formacji Waglewski Fisz Emade. O tych i innych koncertach ilustrowanych zdjęciami na dużym ekranie opowie Jerzy Rocławski, założyciel Jazz Clubu Piątawka w 1-wszej części spotkania.

Program imprezy:
20.00 – sam na sam z Jerzym Rocławskim
21.00 – koncert Wojciech Waglewski & Bartek Łęczycki

Wojciech Waglewski – założyciel i lider zespołu Voo Voo, twórca projektu Męskie Granie – gitarzysta, kompozytor, autor i producent muzyczny. Muzyk studyjny i producent wielu płyt. Współpracował z czołowymi artystami jazzowymi. Grał w takich zespołach jak Bemibem, Osjan, Morawski Waglewski Nowicki Hołdys. Laureat Paszportu Polityki za działalność kompozytorską i producencką oraz za umiejętność łączenia muzyki różnych kultur.
Bartek „Boruta” Łęczycki – z wykształcenia socjolog, ceniony nauczyciel gry na harmonijce diatonicznej i chromatycznej. Najlepszy Harmonijkarz w Polsce 2005 i 2006 roku według czytelników kwartalnika „Twój Blues”. Współpracował z czołówką polskich muzyków bluesowych i jazzowych (Jarosław Śmietana, Piotr Baron, Mateusz Pospieszalski, Marcin Masecki, Mariusz Bogdanowicz, Artur Lesicki, Jacek Niedziela, Sławek Wierzcholski, Roman Puchowski, Piotr Biskupski). Ostatnio współpracuje z muzykami wywodzącymi się z hip-hopu Fiszem i Emade. W 2007 roku otrzymał platynową płytę za udział w projekcie „Maleńczuk&Waglewski – Koledzy”.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Kulturalne SONATA