45 LAT MINĘŁO JAZZ CLUB PIĄTAWKA: LABORATORIUM
17 czerwca 2022
20:00
Bielsko-Biała
Bilety w cenie: 70 zł przedsprzedaż; - do nabycia w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 338221065 ; 80 zł w dniu koncertu

W roku 2022 przypada 45 lat od powstania w Bielsku – Białej w pełni profesjonalnego klubu jazzowego o nazwie „Piątawka”. Organizatorzy proponują cykl imprez podkreślających tę rocznicę.
Pierwszy z koncertów pt.”Tribute to KRZAK” odbył się 29 kwietnia, 17 czerwca Organizator zaprasza na kolejny koncert w ramach obchodów 45-lecia powstania klubu „Piątawka”: koncert i spotkanie z zespołem LABORATORIUM

– godz. 20.00 SAM NA SAM Z JERZYM ROCŁAWSKIM – założycielem Jazz Clubu Piatawka, połączone z projekcją zdjęć na dużym ekranie z koncertów w PIĄTAWCE

– godz. 21.00 koncert zespołu LABORATORIUM – koncert w składzie :
Janusz Grzywacz – piano, el.piano, synth, vocoder, loops programming
Marek Stryszowski – soprano sa, alto sax, vocals
Krzysztof Ścierański – bas guitar, midi bassguitar
Marcin Ścierański – drums
Marek Raduli – guitar

LABORATORIUM – legenda jazz-rocka, która od 5 dekad zachwyca na estradach krajowych i zagranicznych.
Po 32 latach w 2018 roku Laboratorium powróciło z 10-tym w swojej karierze, nowym studyjnym albumem „NOW” w składzie: Janusz Grzywacz, Marek Stryszowski, Marek Raduli, Krzysztof Ścierański oraz RIP Grzegorz Grzyb.
Data premiery płyty z końca 2018 roku nie była dla Zespołu przypadkowa – 2 listopada to dzień urodzin tragicznie zmarłego w lipcu 2018 roku GRZEGORZA GRZYBA, który w kultowym Izabelin Studio nagrał z Laboratorium pierwszy i zarazem ostatni album.
Na płycie znalazło się 10 utworów, soczysta mieszanka brzmieniowa i muzyka niezwykle osobista ze specjalnym gościnnym udziałem Bernarda Maseli, O.S.T.R.’a oraz Jaroza. Okładkę do płyty stworzył uznany na całym świecie artysta Mirosław Rogala.
Warto wspomnieć, że fanem zespołu jest m.in. Russell Hobbs – wirtualny perkusista grupy Gorillaz.
Album Laboratorium NOW uzyskał status złotej płyty.

Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Kulturalne SONATA.