Eskaubei & Tomek Nowak Quartet – 29.10

29.10 (sobota), godz. 20:30, bilety w cenie: 20 zł przedsprzedaż i 25 zł w dniu koncertu, sprzedaż biletów: www.metrumjazz.pl oraz w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 33 822 10 65 i 603373590

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet to projekt łączący teksty jednego z najdłużej działających undergroundowych raperów w Polsce i muzykę świetnego trębacza znanego ze współpracy m.in. z Nigelem Kennedy, Jarosławem Śmietaną, muzykami Amy Winehouse czy Massive Attack. Skład zespołu współtworzą jedni z najlepszych muzyków jazzowych młodego pokolenia: Alan Wykpisz (kontrabas), Kuba Płużek (piano), Filip Mozul (bębny). Muzyka zespołu, to fuzja inspiracji hip hopem spod szyldu Native Tongues i jazzowych improwizacji podanych w sposób nieskrępowany i nie mieszczący się w jakichkolwiek ramach. Po tej wybuchowej mieszance przemykają rapowane teksty pozbawione banału.

Fragment recenzji płyty ”Będzie Dobrze” w portalu popkiller.pl (aut. Maciej Sulima) – ”wierzę, że ‚Będzie Dobrze’ zostanie docenione przez słuchaczy i przed wszystkim do nich dotrze, bowiem taki projekt nie zdarza się zbyt często. Napiszę więcej, jest to unikat na polskiej scenie, nie tyle rapowej, co muzycznej w ogóle. Niesamowita, podkreślam niesamowita muzyka Filipa, Kuby, Alana oraz Tomka, wymieszana z rapem rodem z Rzeszowa pod postacią Eskaubei, ze szczyptą gości na mikrofonie i za gramofonami w rezultacie daje materiał nietuzinkowy, ponadprzeciętny, ambitny. Określenia dotyczące ‚Będzie Dobrze’ można mnożyć w nieskończoność i bardzo mocno liczę, iż nie przejdzie on bokiem i będzie nam dane posłuchać jeszcze przynajmniej jednego materiału od chłopaków w stylistyce jazzu oraz rapu. Chylę czoła”