MATEUSZ PUŁAWSKI LUNAR QUARTET
30 czerwca 2017
20:00
Bielsko-Biała
Bilety w cenie: 20 zł przedsprzedaż, 25 zł w dniu koncertu, sprzedaż biletów: www.metrumjazz.pl oraz w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 33 822 10 65 i 603373590

Mateusz Pulawski Lunar Quartet powstał w czerwcu 2013 roku w Amsterdamie z inicjatywy gitarzysty jazzowego i kompozytora, Mateusza Puławskiego. W marcu zeszłego roku został wydany drugi krążek zespołu, „Change Of Seasons”, który opowiada o poszukiwaniu własnej tożsamości. Ten temat został przedstawiony w akustycznej jazzowej oprawie przy pomocy XIX-wiecznie brzmiących, lirycznych kompozycji, ekscytujących improwizacji i głęboko osadzonego groovu.

Obecnie w skład  zespołu wchodzą: Mateusz Puławski (gitara), Thomas Winther Andersen (kontrabas),  Nicolo Ricci (saksofon) i Henning Luther (perkusja).

Ten album, tak jak debiutancka płyta zespołu, „Half Moon Heart”, został bardzo dobrze przyjęty przez holenderską (i nie tylko) prasę jazzową. Był on  również emitowany w radio zarówno w Holandii, jak i w Polsce, Niemczech, czy Hiszpanii. Zespół odbył dwie trasy koncertowe, w tym jedną po Holandii, Belgii i Polsce w 2016 roku, promując krążek „Change of Seasons”.

W lecie 2017 Mateusz Pulawski Lunar Quartet przyjeżdża do Polski i Niemiec z nowym materiałem. Podczas nadchodzącej trasy zespół zarejestruje ścieżki do nowego, trzeciego już albumu. W trasę kwartet zabiera ze sobą jednego z najbardziej utalentowanych polskich alcistów młodego pokolenia- Wojciecha Lichtańskiego.

„Lunar Quartet jest w wielu aspektach  romantycznym  zespołem. Poszukujemy emocjonalnej więzi z słuchaczem. Reprezentujemy indywidualizm w muzyce.  Nasz przekaz jest czysty i dociera do publiczności. Jazz, który tworzymy, jest uszyty na miarę każdego, kto nie tylko łaknie pięknych dźwięków ale również poruszających obrazów  i nadzwyczajnej estetyki, jednym słowem: sztuki” M.Pulawski