EWA URYGA – MIŁOŚĆ CI WSZYSTKO WYBACZY
17 lutego 2017
20:00
Bielsko-Biała
Bilety w cenie: 40 zł przedsprzedaż i 45 zł w dniu koncertu, sprzedaż biletów: www.metrumjazz.pl oraz w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 33 822 10 65 i 603373590

Ewa Uryga – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Uznana przez magazyny „Jazz Forum” oraz „Twój Blues” za jedną z najlepszych polskich wokalistek jazzowych. Jest laureatką najważniejszych festiwali muzycznych w kraju.

Ewa Uryga Nagrała siedem autorskich płyt z czego dwie powstały w Nowy Jorku z udziałem znakomitych amerykańskich muzyków, w tym pianisty Marka Soskina uznawanego za jednego z najwybitniejszych pianistów na świecie. Wielokrotnie zapraszana do wspólnych projektów muzycznych m.in. ze Zbigniewem Wodeckim, Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Ewą Bem, Lorą Szafran, Włodzimierzem Nahornym, Henrykiem Miśkiewiczem a także chórem gospelowym The Jackson Singers oraz solistkami Ruth Lynch i Presillą Jones.

W programie koncertu znajdą się standardy jazzowe, utwory utrzymane w stylistyce soulowej, jak również premierowe utwory, a wśród nich „Miłość Ci Wszystko wybaczy“  w zupełnie nowej zaskakującej odsłonie.

Z Ewą Urygą wystąpią:  Dariusz Ziółek (piano), Confusion String Quartet oraz gościnnie. Andrzej Lampert (wokal)